Ekibimiz

NANOVAK Ar-Ge, Prof. Dr. Zafer Durusoy ve Dr. Recep Görür tarafından 2006 yılında Hacettepe Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulmuştur. Fizik Mühendisleri, Elektrik-Elektronik Mühendisleri ve Teknisyenlerden oluşan güçlü bir kadro ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Tam zamanlı çalışan personelin haricinde, üniversite ve sanayi işbirliktelikleri ile çalışma takımını sürekli geliştiren, bilgilerini ve becerilerini çağın ve teknolojinin gelişimine paralel olarak yenileyen destek kadrolarına sahiptir.

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Bölgesi’nde yer alan NANOVAK; Vakum, Vakum Deneyleri ve İnce Film hazırlama sistemleri konusunda Ar-Ge çalışmaları yapar. Vakum kazanlarının ve sistemlerinin yapımı; sistemlerin ısıl, mıknatıslı saçtırma ve elektron tabancası teknikleri ile donatılarak ince film hazırlama tezgahları olarak imalatı konularında çalışır.

Ar-Ge sürecinde tasarlanan vakum ve ince film hazırlama tezgahları kullanıcı tarafından istenilen özelliklerde yapılır ve ihtiyaç sahiplerine, yerinde kullanım eğitimi verilerek sunulur. İnce film hazırlama sistemleri vakum kazanı, örnek tutma-ısıtma birimi, pompalama birimi, basınç ve gaz akış ayarı ile elektronik kontrol ve ölçüm cihazları, vanaları ve diğer yan birimleri içeren anahtar teslimi tezgahlar olarak tasarlanır ve üretilir.

Mekanik ve elektronik tasarımlarını kendi bünyesinde geliştirir ve sanayide yer alan firmalarla işbirliği yaparak üretimini tamamlar. Üretilen bileşenler ve sistemler sürekli geliştirilerek “daha iyi ve en iyi” yi arayan bir yaklaşım benimsenmiştir.

Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi mi almak istiyorsunuz?

Size en kısa sürede ulaşalım